Expositie ontwikkelingssamenwerking Dinkelland te zien in gemeentehuis

Algemeen

DINKELLAND - Er komt water uit de kraan en als je ziek bent ga je naar de dokter. Het klinkt vanzelfsprekend voor ons, maar dat is het voor mensen in ontwikkelingslanden niet. Gelukkig zijn er veel mensen die in actie komen om hun levens te verbeteren. Ook in Dinkelland kennen we deze weldoeners. De komende twee weken kunt u tijdens de expositie van de Stichting Ontwikkelingssamenwerking zien wat zij allemaal doen. De tentoonstelling staat opgesteld in de hal van het gemeentehuis in Denekamp.

Wethouder Ilse Duursma opende dinsdagavond de tentoonstelling samen met Ton Schasfoort van stichting Ontwikkelingssamenwerking Dinkelland. “Ontwikkelingswerk is heel belangrijk”, vertelde de wethouder. “De afgelopen vijftien jaar is extreme armoede gehalveerd. Ook zijn meerdere landen opgeschoven van ontwikkelingsland naar midden-inkomensland. Ik ben enorm trots dat onze gemeente verschillende projectengroepen kent die daaraan hebben bijgedragen.”

Wat de projectgroepen allemaal doen, is te zien en te lezen op grote panelen in de hal van het gemeentehuis. “De tentoonstelling biedt een prachtig inkijk in hun bijzondere, mooie en belangrijke werk”, aldus Duursma. De tentoonstelling is tot en met vrijdag 1 maart te bezichtigen.

Stichting Ontwikkelingssamenwerking Dinkelland
De projectgroepen die tentoonstellen zijn allemaal onderdeel van de Stichting Ontwikkelingssamenwerking Dinkelland. Deze stichting brengt sinds 2001 verschillende projectgroepen uit de gemeente Dinkelland samen. "We willen concrete projecten van inwoners uit onze gemeente ondersteunen en helpen opbouwen”, vertelt Ton Schasfoort, voorzitter van de stichting.

“Denk aan projecten op het gebied van onderwijs, sanitaire voorzieningen, enzovoort. Twee keer per jaar komen alle projectgroepen bij elkaar om te vertellen wat ze doen en wat hun plannen zijn. Het delen van verhalen is heel waardevol, want zo inspireert en stimuleert men elkaar.” “We vinden het als gemeente dan ook belangrijk om deze projecten te ondersteunen”, vult wethouder Duursma aan. “Daarom ontvangt de Stichting Ontwikkelingssamenwerking Dinkelland jaarlijks een subsidie van € 11.433,-. Dit bedrag verdelen zij over de verschillende projecten.”

Projectgroepen
Op dit moment zijn er tien projectgroepen actief via de Stichting Ontwikkelingssamenwerking Dinkelland, en er sluiten zich nog steeds nieuwe projectgroepen aan. “Nog niet iedereen is op de hoogte van het bestaan van onze stichting”, weet Ton. “We richten ons specifiek op projectgroepen met korte lijnen. De projectgroepen hebben rechtstreeks contact met de mensen voor wie zij zich inzetten en brengen er ook bezoeken.” Bent u bezig met zo’n soort project en wilt u weten wat Stichting Ontwikkelingssamenwerking Dinkelland voor u kan betekenen? Neem dan contact op via tschasfoort@gmail.com.

Algemeen

Molenstichting Lattrop-Tilligte op zoek naar nieuwe vrijwilligers en molenaars

LATTROP-TILLIGTE - De Molenstichting Lattrop-Tilligte heeft, anders dan haar naam doet vermoeden, naast de windmolens in Lattrop en Tilligte ook de twee windmolens in Denekamp in bezit. Daarnaast...
Lees verder
Algemeen

‘Grappige’, maar erg creatieve expositie ‘Wondere Dieren’ door leerlingen vmbo 2B van TCC Oldenzaal

DENEKAMP - Met een ‘dolle sprong’ door een in de doorgang naar één van de museumzalen van Natura Docet Wonderryck Twente gerealiseerde (tijdelijke) papieren deur openden Larissa, Fatma en Shafi...
Lees verder
Algemeen

Komt er weer een BIZ in centrum Denekamp?

DENEKAMP - Ondernemers in het centrum van Denekamp kunnen t/m 1 april a.s. naar de stembus voor de BIZ (Bedrijven InvesteringsZone). De stembus staat in het gemeentehuis. De stichting BIZ Denekamp...
Lees verder
Algemeen

Wilco Air Ballonvaarten Ootmarsum bestaat 25 jaar

OOTMARSUM - In het voorjaar van 1994 is Wilco Air Ballonvaarten opgericht door Monique Hoogeslag-Willems. De uit Brabant afkomstige ballonvaarster had zich destijds gevestigd in Ootmarsum. Na het...
Lees verder
Algemeen

Mariaschool Beuningen winnaar Grote Verkeersquiz Losser 2019

Op donderdag 7 maart heeft de Mariaschool Beuningen deelgenomen aan de finale van de Grote Verkeersquiz.
Lees verder
Algemeen

Ervencoaches als wegwijzers bij het maken van keuzes

DINKELLAND - Het boerenleven lijkt zo idyllisch, maar achter de staldeuren spelen soms grote vraagstukken. De ervencoach kan boeren en ondernemers een stukje op weg helpen in de wirwar van...
Lees verder
Algemeen

Verbouw Café Arends begonnen

TILLIGTE - Dat de verbouw van het nu vroegere Café Arends is begonnen is nu zichtbaar voor iedereen die door Tilligte loopt of rijdt. Het pand wordt door Aannemersbedrijf Van der Aa verbouwd tot een...
Lees verder